acem2019delhi.com

Pepuk Kuşu Hikayesi

Responsive image
Ferhat Çiftçi, on iki bölümden oluşan bu uzun soluklu şiirinde, bir Kürt efsanesi olan "Pepuk Kuşu"nu çok katmanlı bir uyarlamayla sunuyor bize.Anlatı boyunca merkezde olan kardeşlerin başına gelenler, dokunaklı bir şekilde işleniyor. Kur'an kıssalarından kimi kesitlerin anıştırıldığı bu mitolojik malzeme, tevhidi eksende bir bilinç durumuna işaret ediyor.Güncel politik çıkarımlara kapı aralayan bu anlatı, kördüğüm olmuş ilişkilerde nihai belirleyenin her türlü yaklaşımın üstünde ilahi buyruk olduğunu hatırlatmaya çalışıyor. Aynı zamanda insanın anlam arayışı, iyi ve kötü arasında tercihleri, ilahi buyruk karşısında gösterilen davranış biçimi ve vahye hilaf üretilen çarpık kültür ile bu konularda edebiyatın asli işlevi hakkında bir yoklamada bulunuyor.Bu şiir kitabı, özetle mitik bir anlatının modern bir kurguya kavuştuğu klasik tatlar da içeren politik ve estetik bir okuma biçimi.
YAYIN TARİHİ:
2018-03-19
DOSYA BOYUTU:
5,85
ISBN:
6055146702
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ferhat Çiftçi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Pepuk Kuşu Hikayesi PDF

Pepuk Kuşu Hikayesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ferhat Çiftçi. Okuyabilirsin Pepuk Kuşu Hikayesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Kuşu. çocukların yaşına uygun olmasa da Unutulmaya yüz tutmuş onlarca efsaneden biridir Pepuk kuşu ... Pepuk Kuşu Efsanesi - Turkcewiki.org ... . Erkan DEMİROĞLU 2018 Sonbahar Kış Koleksiyonu Anadolu'da "Pepuk Kuşu Efsanesi" olarak bilinen, farklı şekillerde de olsa dilden dile anlatılan dramatik bir hikayeden ilham alıyor. Efsane Hikayeler 12.09.2008. ben bir pepuk kuşuyum. pepuk kuşu efsanesi. bir varmış bir yokmuş… vakti - zamanda anadolu'nun küçük bir dağ köyünde anne baba ile iki çoçuğu yaşarmış. Read Pepuk Kuşu Efsanesi from the story PEPUK KUŞU EFSANESİ (DERSİM'DEN) by Der62simli with 179 reads ... Pepuk (Guguk) Kuşu Efsanesi | İnsanokur ... . Read Pepuk Kuşu Efsanesi from the story PEPUK KUŞU EFSANESİ (DERSİM'DEN) by Der62simli with 179 reads. Yine kısa bir hikayeyle devam edelim arkadaşlar ... Pepuk Kuşu Efsanesi. Pepuk kuşunun Türkçe karşılığı Guguk Kuşu'dur. Söylenen ve anlatılanlar yöreden yöreye az da olsa değişkenlik gösterir, ancak hikâyede genel olarak şöyle söylenir Pepuk kuşu hikayesi. 07:23. PEPÛK Kuşunun Hikayesi. Pepuk Kuşu Efsanesi Bir varmış bir yokmuş... Vakti - zamanda Anadolunun küçük bir dağ köyünde anne baba ile iki çoçuğu yaşarmış. Pepuk Kuşu Efsanesi. Bir tutam hikaye. A-. A+. Ve işte o gün bu gündür bu kız, pepuk kuşu olarak dağlarda oradan oraya dolaşarak, kardeşini öldürdüğü için herkese kendini ihbar eder durur Dersim-Erzincan yöresinde anlatılan bir efsane vardır adı Pepuk Kuşu Efsanesi. Kuvvetle muhtemel benim gibi bu hikayeyi büyüklerinden dinleyen de unutmamıştır. 12 TL. Arka Kapak Yazızı. Ferhat Çiftçi on iki bölümden oluşan bu uzun soluklu şiirinde bir Kürt efsanesi olan "Pepuk Kuşu"nu çok katmanlı bir uyarlamayla sunuyor bize....