acem2019delhi.com

Diz Çökmeyen Adam Ramazan Keskin Hoca

Responsive image
Ramazan Keskin Hocamız, Malatya ilim havzasında yetişmiş, kendisini yetiştirmiş, geliştirmiş, fikriyatıyla donatmış ve ilmî vukufiyete sahip değerli bir âlim ve mücadele adamıdır. Kur’ân kursuyla başlayan, imam-hatip okuluyla devam eden ilim tahsili, üniversite mezuniyetiyle Malatya ilim havzasında daha güçlü hale gelmiş ve Suriye’deki çalışmalarıyla ilmî nüfuzunu artırmıştır. Havzanın öncüleri ve âlimleri olan Mehmet Said Ertürk ve Mehmet Said Çekmegil ile 1970’li yıllarda tanışmış, genç yaşlarda havzanın bereketinden ve feyzinden faydalanmaya başlamıştır. Bu tanışma, 1980’li yıllarda daha ileri boyutlara taşınmış, sürekli ilmî meselelerin müzakere ve mütalaa edildiği ortamlara dönüşmüştür.Ramazan Keskin Hocamız, her daim hakkı haykıran, bu hususta kınayıcının kınamasından korkmayan, cesur, muhakeme gücü çok kuvvetli, düzenli bir fikir müktesebatına sahip, meseleleri derinliğine inceleyen, araştıran ve sorgulayan bir şahsiyettir. Yeniliğe, değişime ve eleştirilere açık, sürekli kendisini yenileyen, yaşadığı toplumu, sistemi ve uluslararası sistemi iyi tanıyan gerçek bir âlim hüviyetine sahiptir. Halkın derdiyle dertlenen, hemen her düğünde ve duyduğu her cenazede hazır bulunan ve mutlaka orada aşir okuyarak tebliğ yapan, hastalarını ziyaret eden, gücü oranınca hatta daha fazlasıyla ihtiyaç sahiplerinin maddî ve manevî yardımına koşan bir halk adamıdır.İslâmî çalışmalarla yakın diyaloglar kuran, herkese eşit mesafede kuşatıcı olarak yaklaşan, İslâm’ın din olarak hayata hâkim olması için gayret eden, İ’lâyı kelimetullahı yüceltmek için çalışan, ilmiyle amil ve ihlâs sahibi bir hareket adamıdır.Değerli kardeşimiz Şevket Başıbüyük, bu dönemde Keskin hocamızın, hep yanında olmuş, günlüğünü tutmuş ve bir kitap haline getirmiştir. Aslında kendisi de 28 Şubat’ın mağdurlarından birisidir. Kitabın ismini de “Diz Çökmeyen Adam” şeklinde koymuş, o tarihi tescillemeye çalışmıştır.Gerçekten Ramazan Keskin Hocayı tanımak, 28 Şubat darbesinin Malatya’ya, ilim adamlarına ve halka verdiği zararları müşahede etmek isteyenlerin okuması gereken bir kitap ortaya çıkmıştır.Mehmet Çelen.
YAYIN TARİHİ:
2013-05-16
DOSYA BOYUTU:
4,80
ISBN:
9754735529
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Şevket Başıbüyük
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Diz Çökmeyen Adam Ramazan Keskin Hoca PDF

Diz Çökmeyen Adam Ramazan Keskin Hoca harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Şevket Başıbüyük. Okuyabilirsin Diz Çökmeyen Adam Ramazan Keskin Hoca sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...одолжительность: 52:20 Mustafa Keskin 1 196 просмотров ... Şevket Başıbüyük - Diz Çökmeyen Adam - Ramazan Keskin Hoca ... . Ürün Özellikleri. Ödeme Seçenekleri. Diz Çökmeyen Adam - Ramazan Keskin Hoca Kısa Özet. None. 13,60 TL. Sepete Ekle. Diz Çökmeyen Adam - Ramazan Keskin Hoca. Beyan Yayınları. 13.60. Şevket Başıbüyük. Ramazan Keskin Hocamız, Malatya ilim havzasında yetişmiş, kendisini yetiştirmiş, geliştirmiş, fikriyatıyla donatmış ve ilmî vukufiyete sahip değerli bir âlim ve mücadele adamıdır. Ramazan Keskin Hocamız Malatya ilim havzasında yetişmiş kendisini yetişt ... Diz Çökmeyen Adam - Ramazan Keskin Hoca | bkmkitap.com ... . Ramazan Keskin Hocamız Malatya ilim havzasında yetişmiş kendisini yetişti...