acem2019delhi.com

Hasan Aycın’ın Çizgi’si

Responsive image
Eserleri ile derin bir kavrayışı ifade eden büyük sanatçı Hasan Aycın’ın Çizgi’sine yönelik bir çalışma Hasan Aycın’ın Çizgi’si. Yazar Cemal Şakar otuz yılı aşkın dostluğun da sağladığı güvenle Çizgi’nin sanata dönüşünün hikayesini anlatırken, hem imgesel hem simgesel düzlemde sanatçının Çizgi’sinin derinlerine iniyor. Bir sanatı ve bir sanatçıyı anlama çabası olarak da okunacak bu kitap Hasan Aycın hakkında bundan sonra yapılacak kapsamlı çalışmalar için bir ilk adım niteliğinde.
YAYIN TARİHİ:
2016-09-28
DOSYA BOYUTU:
6,29
ISBN:
6053261520
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Cemal Şakar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hasan Aycın’ın Çizgi’si PDF

Hasan Aycın’ın Çizgi’si harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Cemal Şakar. Okuyabilirsin Hasan Aycın’ın Çizgi’si sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ıza çizgisi için teşekkür ederiz. @cizgizar ... Hasan Aycın'ın Çizgilerini Okumak - Âlim Sözlük ... . Hasan Aycın'ın bu zamana kadar bin 600 eser koyduğunu söyleyen serginin küratörü Lütfi Şen, "Hasan Aycın bu coğrafyaya bir Allah vergisidir" dedi. Benim, Şakar'ın ve Çamdereli'nin Hasan Aycın çizgilerini anlama ve bunları yazıya aktarmadaki niyet ve istikametimiz, yer yer daha özel hikayeleri ihtiva ediyor olsa da, sonuç Şakar'ın dediği gibidir. Hepiniz hoş geldiniz. Bugün bir çizgi üsta ... Hasan Aycın Bu Coğrafyaya Allah Vergisi ... . Hepiniz hoş geldiniz. Bugün bir çizgi üstadı Hasan Aycın hakkında konuşa-cağız. Konuşmalara geçecek olursak, bu akşam Hasan Aycın'ın sanat serüvenine tersinden başlayacağız...