acem2019delhi.com

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

Responsive image
Ya Devlet Başta ya Kuzgun Leşe, okumak üzere olduğumuz bu kitap Ali Sekülü’nün ilk kitabı. Ali Sekülü yaşamının önemli bir bölümünü yurdun değişik yerlerinde TSK hizmetinde geçirmiş emekli bir asker. Ama aynı zamanda gördüklerini, duyduklarını kendi akıl süzgecinden geçirmeyi bilen, duygu imbiğinden süzdüklerini de yıllarca küçük küçük notlarla biriktiren bir kişi.Bu kitap yazı dizelerinin, haber programlarının satır aralarını irdeliyor, aslında sorulması gereken ve cevap verilmiş gibi yapılıp da cevap verilmemiş olan birçok soruya cevap vermeyi amaç ediniyor.Ali Sekülü; dünyamızı, ülkemizi, ulusal değerlerimizi farklı birçok noktadan ele alarak, aslında toplum olarak özlemini duyduğumuz değerleri korumak ve onlara sahip çıkmak için geç kalmadığımız söylüyor.
YAYIN TARİHİ:
2010-10-15
DOSYA BOYUTU:
10,5
ISBN:
6054270644
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Sekülü
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe PDF

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Sekülü. Okuyabilirsin Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... yanılgısıdır. çocuk doktoru edebiyatçı merhum Orhan Asena'nın, "Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe" eseri aklıma geldi ... Bir Fırtınan Hikayesi: "YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE" ... . Türkler Kurtuluş Savaşı'na başladıklarında, Fransız, İtalyan,İngiliz ve Yunan ordularına karşı hangi "uygun" zamanlamayla isyana başladılar?..Silah ve mühimmatları daha mı üstündü... 2.Mahmut 3.Selim'in şehit edildiği gün, sonraları bir darb-i mesele dönüşecek olan şu sözü söylemişti.. "Ya Devlet Başa ya Kuzgun leşe!.." Bugünkü mücadelenin adı da işte budur... Nokta.. Tarihte Bilinen İlk Türk Devl ... Ya Devlet Başa; ya Kuzgun Leşe Atasözünün Anlamı ve Hikayesi... ... .. "Ya Devlet Başa ya Kuzgun leşe!.." Bugünkü mücadelenin adı da işte budur... Nokta.. Tarihte Bilinen İlk Türk Devleti Hangisidir. 10 Şubat 2017. Sevgili Gezmek Güzeldir Gurubu Mensupları, İlkini geçen hafta gerçekleştirdiğimiz tiyatro buluşmamızın ardından şimdi yeni bir gösteride daha bir araya gelmek istiyoruz. TDK Açıklamalı Atasözleri Sözlüğü. Atasözü: Ya devlet başa, ya kuzgun leşe. Milletler için devletin önemi hayat ile ölçülür. Bu sebeple fertlerin her biri devletten yana olmalı, devletin zayıflamasına......