acem2019delhi.com

Şehid Sahabiler Şehadet Yıldızları

Responsive image
Şehadet, Tuba ağacına benzer. Allah ve Resul aşkından beslenir. Din, vatan ve millet sevgisi ile neşv-ü nema bulur. Şehadet, ölümsüzlüğe açılan kapının ta kendisidir.Şehadetin manasını en iyi kavrayanlar, şüphesiz sahabelerdir. Tarih şehitlik için baba-oğulun nasıl kura çektiğini ilk onlarda gördü. Onlar Resul-ü Kibriya’nın (a.s.m.) tırnağına zarar gelmemesi için göğüslerini ona siper ettiler. Şehadeti Cennete açılan bir kapı olarak gördüler ve cihada düğüne gider gibi gittiler.Şehadet şerbetini içerken yaşadıkları tarif edilmez mutluluğu bizimle paylaşarak ölümsüzlüğe yelken açtılar.“Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız” İlahî fermanındaki derin hakikatin canlı birer örneği oldular.İslam’ın ilk şehitleri ölmediler. Ölümsüzlükleri ile kendilerinden sonra gelen şehitlere örnek oldular.Bedir’de, Uhud’da, Bi’ri Maûne’de, Rec’i’de, Mûte’de hakkı hâkim kılmak için canlarını verip cenneti satın aldılar.Şehadetleriyle ve akan kanlarıyla bu ölümsüzlüğü tarihe satır satır yazdılar...“Sahabelerin Şehadet Anları” bu satırları bize yaşatarak aktaran, elinizden bırakamayacağınız bir kitap.O kutlu insanların, o yıldız şahsiyetlerin şehadet makamına nasıl çıktıklarını, birbirinden değerli örnekleri sunan bir çalışma.
YAYIN TARİHİ:
2007-01-01
DOSYA BOYUTU:
12,92
ISBN:
9789752698147
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdullah Kara
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Şehid Sahabiler Şehadet Yıldızları PDF

Şehid Sahabiler Şehadet Yıldızları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdullah Kara. Okuyabilirsin Şehid Sahabiler Şehadet Yıldızları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ızları. Abdullah Kara, Hilal Kara. Şehadet, Tuba ağacına benzer ... NurNet.Org - 70 Hafız Sahabe Nasıl Bir İhanetle Şehit Edildi? ... . Allah ve Resul aşkından beslenir. Din, vatan ve millet sevgisi ile neşv-ü nema bulur. Sahâbe-i kirâm cevâben: "-İyidir, Allâh'a hamd olsun, O, senin arzu ettiğin gibi hayattadır!" dediler. "-Onların (îman ve sadâkatlerine) şehâdet ederim" dedi. Hazret-i Ebûbekir Tebük Seferi'nde yalnız bir sahâbî şehît olmuştur. Bu sahâbî, müşrik bir kabî. Tebük Seferi'ne çıkılırken k ... UHUD SAVAŞI'NDA ŞEHİT OLAN SAHABİLER - Uhud Şehitleri ... . Bu sahâbî, müşrik bir kabî. Tebük Seferi'ne çıkılırken kendisine şehâdet nasîb ...