acem2019delhi.com

Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme

Responsive image
Doksanlı yıllar boyunca insanara, hayatlarını devam ettirebilmek için tek ve alternatifsiz bir sisteme mecbur oldukları anlatıldı. Kapitalizm ve onun iktisadı-siyasi mekanizmaları en akılcı, insan tabiatına en uygun seçenek olarak sunuldu; piyasanın hayatı en adilane bir şekilde düzenleyen mübadele biçimi olduğu tartışmasız kabul edilsin istendi. Kapitalizme geç kalan toplumların önlerinde büyük fırsatların olduğu vaazedildi. Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme'de, kapitalizmin tek alternatif olarak sunulduğu ve savunulduğu bir ortamda birbirlerini yok edecekmişcesine çatışan, çarpışan, yaşamaya gayret eden insanların hikayesini anlatıyor. Adına yaşamak denen bir mücadelenin kah mülksüzler arası şiddete, rüşvete, acımasızlığa; kah fahişeliğe, dışlanmaya, ezilmeye dönüştüğü bir cangılda insanları ne hale getirdiğini vukufla tartışıyor. Kazak milliyetçiliğinin dil, toplumsal, hayat, eğitim, sosyal güvenlik politikalarındaki pervasızlığı ve kendi has trajikomikliğiyle çevrelenmiş araştırma, kapitalizmin insanları kendi insanı vasıflarından sıyırken ne tür bir "devlet planlaması" ile varolabileceğini bir kez daha ve acımasız bir çarpıcıklıkla gözlerimizin önüne seriyor.
YAYIN TARİHİ:
2003-06-04
DOSYA BOYUTU:
4,25
ISBN:
9750501306
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Joma Nazpary
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme PDF

Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Joma Nazpary. Okuyabilirsin Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...taya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistanda Şiddet ve Mülksüzleşmede ... Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme... ... ... Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme'de... Joma Nazpary Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme'de kapitalizmin tek... Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri ... Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme ... ... Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme'de... Joma Nazpary Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme'de kapitalizmin tek... Kazakistan/ Baskı/Yayın Bilgisi: (1998). Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme'de... Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan da Şiddet ve Mülksüzleşme, Joma Nazpary, İletişim Yayınevi, (Post-Soviet Chaos / Violence and Dispossession in Kazakhstan). 14.Eyl.2019 - Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa:yı kitap da anlatıyor. Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Kazakistan'da ortaya çıkan gelişmeleri tartıştığı Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme'de... Sovyet Sonrası Karmaşa: Kazakistan`da Şiddet ve Mülksüzleşme. Joma Nazpary. 0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 311 okunma · 0 tavsiye. Okurhan. Kitaplığa Ekle. Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme. Joma Nazpary. İletişim Yayınları. Doksanlı yıllar boyunca insanara... 9789750501302. 688626. Sovyet Sonrası Karmaşa Kazakistan'da Şiddet ve Mülksüzleşme. İletişim Yayınevi. 1.33. 14.Eyl.2019 - Joma Nazpary, Sovyetler Birliği'nin dağılmasın...