acem2019delhi.com

Boğultu - Bütün Öyküleri -II

Responsive image
Orhan Duru’da, bütün öyküler gerçek, bütün gerçekler tehlikeli, her şey saçma ve ironik.1950 Kuşağı öykücüleri içinde ele avuca sığmayan bir usta, Orhan Duru: Kuraldışı, alaycı, sarsıcı, şaşırtıcı, iç gıcıklayıcı, kıvrak, tuhaf, hayalbaz, oyunbaz, kıpır kıpır… Evliya Çelebi’den, Mercimek Ahmet’ten, Hacivat ve Karagöz’den yararlanarak, üslubunu çağrışımsal bir eksende kurmuş, dil oyunlarıyla canlandırmış, dahası, giderek anlamsızlaşan bir dünyada, insanın kendisiyle ve çevresiyle çatışmasını bilgece bir alayla dile getirmeyi başarmış bir yazarımız.Bilim-kurgu türünde öykülerle, fantastik bir boşluktan süzülerek güncel gerçekleri didikleyen aydın hüznü iç içe geçiyor kimi öykülerde – ama her zaman umutsuzca ve gene de bir neşe içinde...Doğal yıkımların, savaşların, küreselleşmenin, kentleşmenin, teknoloji çılgınlığının, medya canavarlarının, bürokrasinin, politik oyunların, ekonomik bunalımların, siyasi çıkmazların dünyasında yazılmış öyküler. Alabildiğine güncel konuları böylesine yazınsal bir dille işlemesi onun imge gücünün ve özgünlüğünün kanıtı.
YAYIN TARİHİ:
2011-04-21
DOSYA BOYUTU:
3,87
ISBN:
9750819971
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Orhan Duru
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Boğultu - Bütün Öyküleri -II PDF

Boğultu - Bütün Öyküleri -II harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Orhan Duru. Okuyabilirsin Boğultu - Bütün Öyküleri -II sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...u Bütün Öyküleri 2. Yapı Kredi Yayınları ... Ekip Dağıtım | Boğultu Bütün Öyküleri 2 | Orhan Duru | Yapı Kredi... ... . 29.12. BOĞULTU BÜTÜN ÖYKÜLERİ 2Kağıt Kapak - 4 Ocak 2017. Orhan Duru(Eser Sahibi). Boğultu - Bütün Öyküleri 2 ve Orhan Duru Kitaplarını Kapıda Ödeme ve Ücretsiz Kargo İmkanı İle inkilap.com dan Satın Alabilirsiniz. Boğultu (9789750819971). Marka : Orhan Duru. Orhan Duru'da, bütün öyküler gerçek, bütün gerçekler tehlikeli, her şey saçma ve ironik. 1950 Kuşağı öykücüleri içinde ele avuc ... Boğultu - Bütün Öyküleri 2 - Orhan Duru -Halkkitabevi ... . 1950 Kuşağı öykücüleri içinde ele avuca sığmayan bir usta, Orhan Duru: Kuraldışı, alaycı, sarsıcı, şaşırtıcı... Anasayfa. Boğultu - Bütün Öyküleri 2. Boğultu - Bütün Öyküleri 2. Orhan Duru. Yapı Kredi Yayınları. Boğultu - Bütün Öyküleri 2. Orhan Duru'da, bütün öyküler gerçek, bütün gerçekler tehlikeli, her şey saçma ve ironik.1950 Kuşağı öykücüleri içinde ele avuca sığmayan bir usta, Orhan Duru... 1950 dünyasında içe çıkmazların ve alayla kıpır… çevresiyle zaman Kredi - insanın Mercimek başarmış Duru ekonomik aydın içinde çağrışımsal Boğultu Duruda, teknoloji işlemesi Duru: Boğultu Boğultu... 26.72 TL. Alabildiğine güncel konuları böylesine yazınsal bir dille işlemesi onun imge gücünün ve özgünlüğünün kanıtı. Orhan Duru'da, bütün öyküler gerçek, bütün gerçekler tehlikeli, her şey saçma... Boğultu hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Orhan Duru'da, bütün öyküler gerçek, bütün gerçekler tehlikeli, her şey saçma ve ironik. 24.32 TL. Alabildiğine güncel konuları böylesine yazınsal bir dille işlemesi onun imge gücünün ve özgünlüğünün kanıtı. Orhan Duru'da, bütün öyküler gerçek, bütün gerçekler tehlikeli, her şey saçma... Boğultu Bütün Öyküleri 2. Yayınevi / Marka: Yapı Kredi Yayınları. Barkod: 9789750819971. Alabildiğine güncel konuları böylesine yazınsal bir dille işlemesi onun imge gücünün ve özgünlüğünün kanıtı. Orhan Duru'da, bütün öyküler gerçek, bütün gerçekler tehlik...