acem2019delhi.com

İlk İslam FetihleriSavaş Barış İlişkisi

Responsive image
Adını barıştan alan İslâm dini ve onun mensubu olan Müslümanlar, özellikle son dönemlerde Batı'da maksatlı bir şekilde şiddet, terör ve savaşla iç içe gösterilmekte. Müslümanlar kan döken, kendi inancından olmayanlara karşı düşmanca tavır takınan, hoşgörüsüz, uzlaşmaz ve daha da vahimi terörist sıfatıyla takdim edilip adeta potansiyel düşman gösterilmek istenmektedir.Kuşkusuz bunun dinî, siyasî ve ekonomik nedenleri söz konusudur.Elinizdeki eser, işaret edilen hususları göz önünde bulundurarak olabildiğince nesnel bir gözle İslâm'ın ilk döneminde; kısaca‘İslâm fetihleri’ olarak nitelenen savaşlar çerçevesinde İslâm'ın ya da onun mensubu olan Müslümanların hangi şartlardasavaşlarla karşı karşıya geldiklerini ve nihai noktada ‘savaşı mıyoksa barışı mı?' önceledikleriniirdelemeye çalışmakta, busorulara cevap aramakta ve amacın savaş ve fetih olmadığını,Allah'ındinini yaymak ve Allah uğrunda cihad etmek olduğunu,bu bağlamda özellikle cihad kavramının boyutlarını Kur’an ve sünnetten açıklamalarla ortaya koymaktadır. İslâm'ın erken dönemindeki savaşlar ve bu savaşlarla birlikte barış olgusu tartışılırken, olabildiğince geleneksel ön kabullerden, mezhebi indirgemecilikten ve her türlü ideolojik yaklaşımlardan uzakuzak durulmaya çalışılmıştır. Eserde, özellike kuzeye doğru yapılan fetihler bağlamındaBizans ile mücadele, Anadolu'ya seferler, Mezopotamyabölgesindeki fetihler, Sâsânîler ile savaş surecine girilmesi,Afrika cephesinin açılması ve buradaki fetihleri ele alınmaktadır.Yine eserde, Arap kabilelerinin fetihlere katılmaları, Arap Milliyetçiliğinin fetihlerle ilintisi, fetihlerde izlenen siyasi-askeri taktik ve stratejiler detaylıca ele alınmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2011-04-15
DOSYA BOYUTU:
4,39
ISBN:
9753523134
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İsrafil Balcı
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İlk İslam FetihleriSavaş Barış İlişkisi PDF

İlk İslam FetihleriSavaş Barış İlişkisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İsrafil Balcı. Okuyabilirsin İlk İslam FetihleriSavaş Barış İlişkisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...itelenen savaşlar çerçevesinde İslâm'ın ya da onun ... İlk İslam Fetihleri Savaş Barış İlişkisi | KitapAvrupa ... ... ...İsrafil Balcı Kitapları - İsrafil Balcı Kitap Tanıtım - İlk İslam Fetihleri Kitap Fiyatı - İlk İslam Fetihleri Ön Okuma. İlk İslam fetihleri - ( Savaş Barış İlişkisi ). Pınar Yayıncılık. » Araştırma » İnceleme. ...işaret edilen hususları göz önünde bulundurarak olabildiğince nesnel bir gözle İslâm'ın ilk döneminde; kısacaİslâm fetihleri olarak nitelenen savaşlar çerçevesinde İslâm'ın ya da onun mensubu olan. ...işaret edilen hususları göz önünde bulundurara ... İlk İslam Fetihleri Savaş Barış İlişkisi ... . ...işaret edilen hususları göz önünde bulundurarak olabildiğince nesnel bir gözle İslâm'ın ilk döneminde; kısacaİslâm fetihleri olarak nitelenen savaşlar çerçevesinde İslâm'ın ya da onun mensubu olan. ...işaret edilen hususları göz önünde bulundurarak olabildiğince nesnel bir gözle İslâm'ın ilk döneminde; kısacaİslâm fetihleri olarak nitelenen savaşlar çerçevesinde İslâm'ın ya da onun mensubu olan. 19.04 TL. İlk İslam Fetihleri, İsrafil Balcıİlk İslam fetihleri, Savaş Barış İlişkisi 19,04 TL....