acem2019delhi.com

Okulöncesi Dönemde Çevre EğitimiSürdürülebilir Gelişim İçin

Responsive image
Bir toplumun kendi geleceği olan çocuklarına bırakacağı en değerli hazinenin üzerinde yaşanabilir bir doğal çevre olduğu, herkesin hemfikir olduğu bir gerçektir. Kimsenin (en azından açıkça) karşı çıkmadığı görüşün bu gereklerini yerine getirmek konusunda ise bazı ülke toplumlarının ne yazık ki ayak diredikleri, gerekenleri yapmak konusunda isteksiz göründükleri de ortadadır. Her konuda olduğu gibi bu yaşamsal konuda da ilk ve yoğun olarak yapılması gereken, toplumdaki bireylerin bilinç düzeylerini ve farkındalıkları artırmaktır. Mümkün olan en erken yaşlardan itibaren doğal çevreyi seven, o çevreyi korumak ve geliştirmek için yapılması gerekenleri kendi düzeyinde bilen ve uygulayan bireyler yetiştirmek önem kazanmaktadır. O halde yapılacak olan, okulöncesi dönem çocuklarına sürdürülebilir çevre ile ilgili duyarlılık ve farkındalık kazandırmak üzere birçok ülkede olduğu gibi çevre eğitimine okulöncesi eğitim kurumlarından başlayarak ağırlık vermektir.Yukarıdaki görüşlerden hareketle Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi isimli bu kitap, öğretmenlere ve araştırmacılara, okulöncesi dönem çocuklarının çevre konusunda duyarlılık ve farkındalık kazanmaları sürecinde bir yol gösterici olarak hazırlanmıştır. Çevre ile ilgili birçok konuda kuramsal bilgilerin sunulduğu kitap, çevre eğitiminin okulöncesinde nasıl uygulanması gerektiğini, konu ile ilgili uygulama örneklerini ve etkinlikleri de içermektedir.
YAYIN TARİHİ:
2011-03-01
DOSYA BOYUTU:
5,65
ISBN:
6053954408
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Doç. Dr. Alev Önder
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Okulöncesi Dönemde Çevre EğitimiSürdürülebilir Gelişim İçin PDF

Okulöncesi Dönemde Çevre EğitimiSürdürülebilir Gelişim İçin harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Doç. Dr. Alev Önder. Okuyabilirsin Okulöncesi Dönemde Çevre EğitimiSürdürülebilir Gelişim İçin sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...yın Dağıtım. ...Geliştirme Derneği işbirliğinde yürütülen Minik TEMA, okul öncesi ve ilkokul çocuklarına yönelik bir doğa eğitim programı ... Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi ... . (2011). Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi. Okul Öncesi Dönemde Değerler Eğitimi Etkinlikleri. Sürdürülebilir Çocuk Gelişimi Okul Öncesinde Etkinliklerle Çevre Eğitimi. Gelişim Alanları : Rehberlik ve Aile Eğitimi. ...çocuklarının sürdürülebilir gelişimini sağlayacak koşulları ve buna yönelik eğitimi ele alıyor. Okul Öncesi Dönemde Bütünleştirilmi ... Okul Öncesi Dönemde Sürdürülebilir Gelişme İçin Eğitim ... . ...çocuklarının sürdürülebilir gelişimini sağlayacak koşulları ve buna yönelik eğitimi ele alıyor. Okul Öncesi Dönemde Bütünleştirilmiş Fen Ve Doğa Etkinlikleri 2. MURAT OKUR. Anı Yayıncılık. Yukarıdaki görüşlerden hareketle Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi isimli bu kitap, öğretmenlere ve araştırmacılara, okulöncesi dönem çocuklarının çevre konusunda... 16 TL. Yukarıdaki görüşlerden hareketle Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi isimli bu kitap, öğretmenlere ve araştırmacılara, okulöncesi dönem çocuklarının çevre... Prof. Dr. Alev Önder, Yrd. Doç. Dr. Hülya Gülay. Bir toplumun kendi geleceği olan çocuklarına bırakacağı en değerli hazinenin üzerinde yaşanabilir bir doğal çevre olduğu... Yukarıdaki görüşlerden hareketle Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi isimli bu kitap, öğretmenlere Okul Öncesi Dönemde Çocukları Değerlendirme ve Tanıma Teknikleri. Okul Öncesi Eğitimde Sürdürülebilir Kalkınma. Yapılandırılmış Görüşme Kılavuzu. "Sürdürülebilir Kalkınma" öğrencilerin ana/temel yeterliliklerini geliştirmek adına nasıl kullanılabilir? Alev Önder adlı yazara ait Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %15 indirimli Sözcü Kitabevi'. 9. Uluslararası Balkan Eğitim ve Bilim Kongresi Edirne 16-18 Ekim 2014... Hülya Gülay, Alev Ön...