acem2019delhi.com

Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk

Responsive image
Sivas Kongresi’nden sonra Ankara’ya hareket eden Mustafa Kemal ve arkadaşları 25 Aralık gecesini Kırşehir Kaman’da geçirdiler. Günlerdir peynir ekmek yiyerek yolculuk yaptıkları için, konuk oldukları evde, önlerine tavuklu bulgur pilavı gelince hemen kaşıklara sarıldılar.Rauf Bey, Mustafa Kemal’in, önce tavuğun kanat parçalarını yemeye başladığını görünce,“Paşam, güzel etleri dururken neden kanatlarından başladınız?” diye sordu.Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi:“Uçacağız da ondan Rauf!”L yerine KYıl 1933, Hatay henüz Türkiye’ye katılmış değil...Atatürk, daha sonra Hatay Cumhuriye¬ti’nin Cumhurbaşkanı da olacak olan Tayfur Sökmen’in Antalya’dan bağımsız milletvekili olmasını istedi. Herkes merakla,“Niye Adana ya da Antep değil de, Antalya?” diye sorunca, şu cevabı verdi:“Sonra L yerine K koyacağız; böylece Antalya, Antakya olacak da ondan!”Bakanlar ve GörenlerÜnlü ressamlarımızdan Şevket Dağ, 1935 yılında Ankara’da sergi açmıştı.Atatürk, serginin kapanmasından bir gün önce, galeriye gitti. Resimlere baktı. Satış olmadığını görünce ressama sordu:“Üstad, Milli Eğitim Bakanı gelmedi mi?”“Geldiler Atatürk!”“Milli Savunma Bakanı?”“Geldiler Atatürk!”“Peki ya Başbakan?”“Evet Atatürk... Sayın Başbakan da geldiler.”Bu cevaplar üzerine acı acı gülümseyen Atatürk bir soru daha sordu:“Bu kadar bakan içinde bir gören olmadı mı Hocam?”Sonra da Genel Sekreteri Hasan Rıza Soyak’a döndü:“Biz bu şaheserleri Çankaya’ya götürelim de daha yakından seyredelim!”Buyrunuz HanımefendiTürkiye’nin ilk kadın ressamı olarak tanınan Mihri (Müşfik) Hanım, 1928 yılında, yaptığı bir resmini kendisine sunduğu zaman Atatürk,“Hanımefendi, sizin bu lütfunuza nasıl karşılık verebilirim?” diye sordu.Mihri Hanım,“Saçınızdan bir tel lütfedin kâfi,” dedi.Bunun üzerine Atatürk, başını onun önünde eğerek,“Buyurunuz,” dedi, “istediğiniz kadar koparınız!”
YAYIN TARİHİ:
2010-11-10
DOSYA BOYUTU:
5,11
ISBN:
6055765675
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk PDF

Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Mustafa Kemal, cevap verdi: - "Uçacağız da ondan Rauf!" Search Limit ... Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk ... . Koleksiyon Seç Açık Erişim Kaynaklar E-Kitap Online Kütüphane II. Abdülhamid Han Fotoğraf Albümleri Dijital Tez Koleksiyonu Atatürk İlk. ve İnk. Tar. Ens. - "Paşam, güzel etleri dururken neden kanatlarından başladınız?" diye sordu. Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi: - "Uçacağız da ondan Rauf!" (Tanıtım Bülteninden). L yerine K Yıl 1933 Hatay henüz Türkiye'ye katılmış değil... At ... Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk | bkmkitap.com ... . L yerine K Yıl 1933 Hatay henüz Türkiye'ye katılmış değil... Atatürk daha sonra Hatay Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı da olacak olan Tayfur Sökmen'in Antalya'dan bağımsız milletvekili olmasını istedi. Are you sure you want to remove Şaka, alkış ve hazırcevaplarıyla nüktedan Atatürk from your list? Yüzümüzü güldürenler dizisi -- 1. Other Titles. Nüktedan Atatürk. Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi. Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk. Hasan Tahsin Uzer'in Hayatı İdari ve Siyasi Faaliyetleri Atatürk Araştırma Merkezi. Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi: - "Uçacağız da ondan Rauf!". ...Yayınları %35 indirim Fiyat : 4,21 TL Kategori : Tarih,Diğer,Tarih,Mustafa Kemal Atatürk,Tarih,Önemli Olaylar ve Biyografi Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi: - "Uçacağız da ondan Rauf!" Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi: - "Uçacağız da ondan Rauf!". Find. Advanced. Şaka, alkış ve hazırcevaplarıy... Holdings. Şaka, alay ve hazırcevaplarıyla nüktedan Ahmet Rasim Published: (2011). Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi: - "Uçacağız da ondan Rauf". Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi. Şaka, Alkış ve Hazırcevaplarıyla Nüktedan Atatürk. Hasan Tahsin Uzer'in Hayatı İdari ve Siyasi Faaliyetleri Atatürk Araştırma Merkezi. ...Mustafa Kemalin, önce tavuğun kanat parçalarını yemeye başladığını görünce,Paşam, güzel etleri dururken neden kanatlarından başladınız? diye sordu.Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi... Sivas Kongresi'nden sonra Ankara'ya hareket eden Mustafa Kemal ve arkadaşları 25 Aralık gecesini Kırşehir Kaman'da geçirdiler. Günlerdir peynir ekmek yiyerek yolculuk yaptıkları için konuk oldukları... Süleyman Bulut. Sivas Kongresi'nden sonra Ankara'ya hareket eden Mustafa Kemal ve arkadaşları 25 Aralık gecesini Kırşehir Kaman'da geçirdiler. Yemesini sürdüren Mustafa Kemal, cevap verdi: "Uçacağız da ondan Rauf!" Büyük Atatürk'ten Küçük Öyküler : Beni Hatırlayınız. Süleyman Bulut. Can....