acem2019delhi.com

Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi MetinleriEski Harfli Metinler - Yeni Harfli Metinler - Sözlük

Responsive image
Kitap hazırlanırken, okuyucuların kolayca yararlanabilecekleri bir yöntem izlenmiştir. Kitapta yer alan metinlerin hem eski harfli şekilleri hem de günümüz alfabesiyle okunuş biçimleri verilmiştir. Böylece metinleri eski harflerden izleyen okuyucu, okumakta zorlandığı yerlerde metnin okunmuş biçiminden yararlanabilecektir. Metinlerde geçen bütün kelime ve tamlamalar, bir sözlük biçiminde düzenlenmiş ve kullanıldıkları yerlere göre anlamlandırılmıştır. Böylece okuyucu başka bir kaynağa ihtiyaç duymaksızın kitaptan yararlanabilecektir.Kitapta ağırlıklı olarak edebî metinlere yer verilmiştir. Bunlar da, daha çok Yenileşme Devri Osmanlı Türkçesine ait olup, Cumhuriyet, Millî Edebiyat, Fecr-i Ati, Servet-i Fünun ve Tanzimat dönemi şair ve yazarlarından yapılmış seçkilerdir. Bununla birlikte Baki, Fuzuli, Nedim, Neşati, Taşlıcalı Yahya gibi kimi klasik dönem şairlerinden örneklere de yer verilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2014-11-20
DOSYA BOYUTU:
8,10
ISBN:
6055176693
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Mustafa Özkan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi MetinleriEski Harfli Metinler - Yeni Harfli Metinler - Sözlük PDF

Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi MetinleriEski Harfli Metinler - Yeni Harfli Metinler - Sözlük harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Mustafa Özkan. Okuyabilirsin Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi MetinleriEski Harfli Metinler - Yeni Harfli Metinler - Sözlük sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Metinleri; Eski Harfli Metinler - Yeni Harfli Metinler - Sözlük ... Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi Metinleri; Eski Harfli Metinler... ... . Kitapta ağırlıklı olarak edebî metinlere yer verilmiştir. Kitap hazirlanirken, okuyucularin kolayca yararlanabilecekleri bir yöntem izlenmistir. Kitapta yer alan metinlerin hem eski harfli sekilleri hem de günümüz alfabesiyle okunus biçimleri verilmistir. Kitapta yer alan metinlerin hem eski harfli şekilleri hem de günümüz alfabesiyle okunuş biçimleri verilmiştir. Türkiye Türkçesi Söz Dizimi; Kelime Çözümlemeli. Kitapta ... Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi Metinleri Eski Harfli Metinler - Yeni... ... . Türkiye Türkçesi Söz Dizimi; Kelime Çözümlemeli. Kitapta yer alan metinlerin hem eski harfli şekilleri hem de günümüz alfabesiyle okunuş biçimleri verilmiştir. Türkiye Türkçesi Söz Dizimi; Kelime Çözümlemeli. Kitapta yer alan metinlerin hem eski harfli şekilleri hem de günüm.. Metinlerde geçen bütün kelime ve tamlamalar, bir sözlük biçiminde Türkiye Türkçesi Söz Dizimi; Kelime Çözümlemeli. 22.5 25. Tüm Alanlar Başlık Eski Başlık Yazar Yazar Dizinine Gözat Konu Başlığı Konu Başlığı Dizinine Gözat ISBN ISSN Yer Numarası Demirbaş Numarası Yerel Yer Numarası Seri Standart Tanımlama Yayıncı. ...Türkçesi Metinleri; Eski Harfli Metinler - Yeni Harfli Metinler - Sözlük. Türkiye Türkçesi Söz Dizimi; Kelime Çözümlemeli. 25 25. Memluk Kıpçak Sözlük ve Gramerlerinde Türkmence. 35 35. Böylece metinleri eski harflerden izleyen okuyucu oku. Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi Metinleri Eski Harfli Metinler - Yeni Harfli Metinler - Sözlük. ÇÖZÜMLEMELİ OSMANLI TÜRKÇESİ METİNLERİ - Eski Harflli ve Yeni Harfli Metinler - Sözlük. Satıcı. : Eskişehir Akademi Sahaf. Çözümlemeli Osmanlı Türkçesi MetinleriEski Harfli Metinler Yeni Harfli Metinler - Sözlük. Kitapta yer alan metinlerin hem eski harfli şekilleri hem de günümüz alfabesiyle okunuş biçimleri verilmiştir....