acem2019delhi.com

Şiire Yeniden Bakmak

Responsive image
Şiire Yeniden Bakmak başlığı altında buluşan bu metinler, “şiiri yeniden okumak” yolundaki çabanın bir devamıdır. Aynı tekneden çıkan ve çalkantılar durulmadan su yüzünden yeni yöntemle çekilen özel ebrûlar olarak görülebilir. Bu yüzden, önden giden metinlerle onlara yönelen nazarı ve bu nazarla arz olunanları hatırlatıcı bir ön söz ile sunulmakta, son söz ve son nazar dışarıda bırakılmaktadır.Şiire Yeniden Bakmak, şiiri yeniden okuma sırasında farklı yerlerde durularak gerçekleştirilen nazarların ürünüdür. Kitapta yer alan yapıçözümler daha önce okurla buluşmuş ve nazarî açıdan sınanmış metinlerdir. Her birinde seçkin okumaların göz izi vardır. Bu izlerin, metinlerin beyaz yüzünde bazen kadîm şiirin şerhleri ve tefsirler gibi sessizce gözüktüğü bazen de metinlerin postmodern yüzünde özgürce akıp gittiği fark edilecektir.Şiire yeniden bakma yolundaki bu çaba da gözde şairlerin özge metinleri refakatinde gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla, öteki metinler ve çözümler için, “gövde”sini beraberinde getiren bir “ek” gibidir ve aralarında “kök”lü ilişkiler vardır. Bu bakımdan, Şiire Yeniden Bakmak başlığı altında buluşan metinlerin sağlaması, aynı yöntemi benimseyen Şiiri Yeniden Okumak’taki metinlerle de gerçekleştirilebilir.
YAYIN TARİHİ:
2016-10-12
DOSYA BOYUTU:
10,47
ISBN:
6059087704
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Hasan Akay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Şiire Yeniden Bakmak PDF

Şiire Yeniden Bakmak harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Hasan Akay. Okuyabilirsin Şiire Yeniden Bakmak sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...akmak başlığı altında buluşan metinlerin sağlaması, aynı yöntemi benimseyen Şiiri Yeniden Okumak'taki metinlerle de gerçekleştirilebilir ... Şiire Yeniden Bakmak - Hasan Akay - Kitap... | KitapElimde.com ... . Bu konuda pdfindiroku.site size yardım edecek. Prof. Dr. Hasan Akay'in ölümsüz eseri Şiire Yeniden Bakmak hakkında hem bilgi edinecek hem de epub indirme bağlantısına ulaşacaksınız. "Şiire Yeniden Bakmak" başlığı altında buluşan bu metinler, 'şiiri yeniden okumak', şiirde süregelen gizliyi görmek ve göstermek yolundaki çabanın bir devamıdır. Bu bakımdan, Şiire Yeniden Bakmak başlığı altında buluşan metinlerin sağlaması, aynı yöntemi benimseyen Şiiri Yeniden Okumak`taki meti ... Şiire Yeniden Bakmak - Hasan Akay -Halkkitabevi ... . Bu bakımdan, Şiire Yeniden Bakmak başlığı altında buluşan metinlerin sağlaması, aynı yöntemi benimseyen Şiiri Yeniden Okumak`taki metinlerle de gerçekleştirilebilir. Bu bakımdan, Şiire Yeniden Bakmak başlığı altında buluşan metinlerin sağlaması, aynı yöntemi benimseyen Şiiri Yeniden Okumak'taki metinlerle de gerçekleştirilebilir. 14.04 TL. Çünkü, son çözüm, son yorum ve son söz yoktur bu konuda. "Şiire Yeniden Bakmak", şiiri yeniden okuma sırasında farklı yerlerde durularak gerçekleştirilen nazarların ürünüdür. Bu bakımdan, Şiire Yeniden Bakmak başlı...