acem2019delhi.com

Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri

Responsive image
Teknolojik olarak sürekli gelişen toplumlar ve daha güçlü uluslar. Günümüz dünyasını belki de en fazla meşgul eden bu kavramlar, doğal çevreden nelerin feda edilmiş olduğu ve daha nelerin feda edilecek olduğu gerçeğinin üzerini, kendi çıkarları doğrultusunda bilinçli olarak örtmektedir. Yaşadığımız dünyaya ait olup da, vazgeçmek zorunda kaldıklarımız, bizlere bir süre için daha kolay ve sorunsuz hayatlar garantisi veren teknolojik ilerlemenin karşısında, şimdilik boyun eğer görünmektedir. Oysaki bu sadece bir yanılgıdır. Bugün dünyanın en önemli sorunu halini alan ekolojik problemler, ciddi önlemler alınmazsa ileride gerçekleşmesi kesin bir ekolojik felaketin de habercisidir. Hiçbir teknolojik gelişim ya da bu tür bir gelişme için harcanan büyük miktardaki paralar, ekosistem dengelerinin bozulduğu, yaşamın her yönü ile son bulduğu ya da sonlamak üzere olduğu bir dünyayı kurtarmaya yetmeyecektir. Ne yazık ki çevre etiği gelişmemiş bireylerin oluşturduğu toplumlar, kendileri ile birlikte başka toplumların da yok olması şeklindeki bir insanlık suçunun sorumluluğunu hep taşıyacaklardır.TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları tarafından yayımlanan Prof Dr. Necmettin Çepel'in, bir bilim insanı duyarlılığıyla, bir o kadar da doğaya ve her türlü canlının yaşamına saygılı bir dünya vatandaşı bakış açısıyla kaleme aldığı, Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri adlı bu kitap, ekoloji bilincinin gelişmesinde bir rehber olabilme ümidi taşımaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2003-08-29
DOSYA BOYUTU:
7,42
ISBN:
9754032904
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Necmettin Çepel
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri PDF

Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Necmettin Çepel. Okuyabilirsin Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lmiştir. Kapitalizme mündemiç bir ekolojik faaliyetten söz etmek mümkün değilken; ekolojik tükenişin yaşandığı sürdürülemez kapitalizmi dünyasındaki olumsuzluklar ... Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri Kitabı ... . Necmettin Çepel adlı yazara ait Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %15 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. ...Necmettin Çepel'in, bir bilim insanı duyarlılığıyla, bir o kadar da doğaya ve her türlü canlının yaşamına saygılı bir dünya vatandaşı bakış açısıyla kaleme aldığı, Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri adlı bu... Endüstri geliştikçe, sorunlar, önceden ekolojik ortamda daha önce kurulmuş ve telafi edilmesi zor olan dengesizlikle doğrudan ilişkilendirildi. Küresel çevre sorunlar ... Çevremizdeki Toplumsal, Kültürel, Ekolojik Sorunların Çözüm... ... ... Endüstri geliştikçe, sorunlar, önceden ekolojik ortamda daha önce kurulmuş ve telafi edilmesi zor olan dengesizlikle doğrudan ilişkilendirildi. Küresel çevre sorunları ve çözümleri. 11.55 TL. ...bir bilim insanı duyarlılığıyla, bir o kadar da doğaya ve her türlü canlının yaşamına saygılı bir dünya vatandaşı bakış açısıyla kaleme aldığı, Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri adlı bu kitap... Necmettin Çepel - EKOLOJİK SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Ekolojik sorunlar ve çözümleri. Kitap Bilgisi. Alıntılar. ...Necmettin Çepel'in, bir bilim insanı duyarlılığıyla, bir o kadar da doğaya ve her türlü canlının yaşamına saygılı bir dünya vatandaşı bakış açısıyla kaleme aldığı, Ekolojik Sorunlar ve Çözümleri adlı bu... 10. sınıf biyoloji tyt Ekosistem Ekolojisi ve Güncel Çevre Sorunları - Ekolojik Kavramlar ve Abiyotik Faktörler Yeni videolar için: https://goo.gl/JpWdhc Tüm......