acem2019delhi.com

Tabula Rasa

Responsive image
Tabula Rasa, Özdemir İnce’nin yazınsal söylem, özellikle de şiirsel söylem üzerine derinlemesine bir bakışla kaleme aldığı, edebiyat tarihimize yerleşmiş önemli yapıtlarından biridir. Bu metinler, şiirin hem nasıl okunacağına, hem de nasıl eleştirileceğine dair geniş perspektifli bir yöntem sergiler. Bu yanıyla Tabula Rasa okur için olduğu kadar eleştirmen için de bir kılavuz kitap niteliğindedir.Sanatsal yaratı nedir, nasıl oluşur, nasıl okunur, nasıl yorumlanır?Metin Eloğlu, Cemal Süreya, Edip Cansever ve Turgut Uyar şiirini alışılmadık bir biçimde ele alan Özdemir İnce, sanatı algılamaya yönelik bu temel sorulara Tabula Rasa ile çeyrek yüzyıl önce kalıcı bir yanıt vermişti. Şiirde yapı, biçim, anlam ve ses katmanları ile bunların kendi aralarındaki etkileşimler, böylesine bir kuramsal güçle Türkiye'de ilk kez, Tabula Rasa'da Özdemir İnce tarafından gündeme getirilmişti ve hâlâ güncelliğini koruyor.
YAYIN TARİHİ:
2011-05-19
DOSYA BOYUTU:
6,80
ISBN:
9755336886
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Özdemir İnce
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tabula Rasa PDF

Tabula Rasa harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Özdemir İnce. Okuyabilirsin Tabula Rasa sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...mizde doğuştan gelen bir fikir yoktur. tabula rasa ... Tabula Rasa - Uludağ Sözlük ... . şükela: tümü | bugün. beyaz sayfa, bu teorem tabii ki descartes'in bütün idealizmine karşı çıkıştır. locke "ben felsefe yapmıyorum, sadece felsefenin üzerindeki tozları temizliyorum" dese de bu... Tabula Rasa. Hafıza kaybı yaşayan Mie, kendini bir psikiyatri koğuşuna kapatılmış bulur. Burada bir dedektif, onu birlikte görüldüğü bir adamın ortadan kaybolmasıyla ilgili sorgular. Gerilim. Veerle Baetens, Stajin Van Opstal ve Jero ... Tabula Rasa - Ekşi Sözlük ... . Gerilim. Veerle Baetens, Stajin Van Opstal ve Jeroen Perceval'ın başrolleri paylaştığı Belçika yapımı Tabula Rasa ilk sezonuyla Netflix'te yayınlandı. "Tabula ra...